Aktualitet

“Odisea travel & tours” nuk ka lidhje me Adriatik Tresën, prej vitit 1997 zotërohet nga një tjetër person (Dokumentet)

Ai është Saimir Tresa. Prej vitit 1997 është ky person që e menaxhon biznesin në fjalë dhe nuk ka të bëjë me shqiptarin e vrarë në mënyrë mafioze. Një ditëm ë parë u publikua një dokument ku thhej se kompania në fjalë ishte sekuestruar, por vetë administratori i saj e mohon këtë gjë.
Featured image of article: “Odisea travel & tours” nuk ka lidhje me Adriatik Tresën, prej vitit 1997 zotërohet nga një tjetër person (Dokumentet) Saimir Tresa

TIRANË– “Odisea travel & tours”, kompania turistike nuk ka lidhje me Adriatik Tresën, shqiptarin e vrarë në Ekuador në mënyrë mafioze. Dosja.al mëson se nga të dhënat zyrtarë të regjistruara në QKR, kjo kompani figuron në emër të një tjetër personi.

Ai është Saimir Tresa. Prej vitit 1997 është ky person që e menaxhon biznesin në fjalë dhe nuk ka të bëjë me shqiptarin e vrarë në mënyrë mafioze. Një ditëm ë parë u publikua një dokument ku thhej se kompania në fjalë ishte sekuestruar, por vetë administratori i saj e mohon këtë gjë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë jam pronari dhe administrator i vetem i kesaj kompanie prej vitit 1997. Kjo kompani operon ne tregun turistik prej 23 vitesh dhe eshte nje nga kompanite, lider ne treg,”- tha ndër të tjera Saimir Tresa.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment