Aktualitet

“O qen bir qeni ti duhesh rrjepur i gjallë”, komentuesit shpërthejnë kundër 31-vjeçarit që vrau ish-kunatën në Bathore

FOTO
Në rrjetin social “Facebook”, në adresën e vrasësit, kanë komentuar shumë persona, që shprehen se ngjarja ishte makabre.
Featured image of article: “O qen bir qeni ti duhesh rrjepur i gjallë”, komentuesit shpërthejnë kundër 31-vjeçarit që vrau ish-kunatën në Bathore Agron Tanushi

TIRANE– Mbrëmjen e djeshme Tirana u trondit nga një vrasje që ndodhi në një familje në zonën e Bathores.

31-vjeçari Agron Tanushi vrau me armë zjarri ish-kunatën e tij Jetmira Hasanin për arsye që akoma nuk janë tërësisht të qarta, mirëpo deri më tani thuhet se konflikti nisi për çështje prone.

Autori Agron Tanushi u largua menjëherë pas ngjarjes e ishte në arrati deri para pak orësh pasi është arrestuarnga policia në Lushnje. Në lidhje me këtë ngjarje të rëndë që ka tronditur opinionin publik, kanë reaguar qytetarë të ndryshëm.

Në rrjetin social “Facebook”, në adresën e vrasësit, kanë komentuar shumë persona, që shprehen se ngjarja ishte makabre.

Komentet ne Facebook

“O plehrë, ti do varur me kokë përpjetë. Ishalla vdes në burg o kafshë, o copë m…Të uroj me gjithë shpirt vdekje të dhimbshme”, shkruan një komentuese.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

O qen bir qeni ti duhesh rrjepur i gjallë!! Mos gëzofsh asgjë në këtë jetë e as në tjetrën!! I lënc shkretë gruan dhe fëmijët sic i le!!! Kriminel i pështirë!!!”, komenton një tjetër grua.

“Racë kriminelësh!! Kriminelë që vrisni femrat e familjes!! Pthu!!!”, thuhet në një tjetër koment.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në banesën e Jetmira Hasanit në rrugën “Apollonia” në Bathore. Jetmira Hasani, prej vitesh jetonte në Greqi, por edhe pse ishte divorcuar me vëllanë e Tanushit, sa herë vinte në Shqipëri, jetonte në shtëpinë e familjes Tanushi. Për këtë arsye, mes autorit dhe viktimës, ka pasur shumë herë sherre për shkaqe pronësie.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment