Bota

“O pijanec”, mjeku rumun godet të sëmurin me sallam kokës: A do një copë? (Video)

Pacienti ka humbur ndjenjat dhe mjeku është fimuar teksa e godet me sallam në kokë, duke e tallur.
Featured image of article: “O pijanec”, mjeku rumun godet të sëmurin me sallam kokës: A do një copë? (Video) Mjeku që godet me sallam pacientin

RUMANI– Një mjek është filmuar teksa qëllon me sallam në koëk një pacient. Ngjarja ka ndodhur në Rumani, në Shërbimin e Emergjencës.

Në videon e publikuar nga “Daily mail”, shihet teksa mjeku i afrohet pacientit të shtrirë në barrelë dhe e qëllon me sallam në kokë. Fillimisht e godet në ballë dhe më pas disa herë rresht në pjesë të tjera të kokës.

A do një copë, do sallam? Merre një, pijanec,”– dëgjohet teksa thotë mjeku në video.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në lidhje me këtë çështje ka reaguar edhe ministrja rumune e Punëve të Brendshme Carmen Dan. E zemëruar ajo shtë shprehur se nuk mund të tallesh me një person që ka nevojë për ndihmë.

Unë jam zemëruar nga imazhet në hapësirën publike ku tregohet një anëtar i një ekuipazhi të emergjencës duke u tallur me një pacient që ka nevojë për ndihmë,”– mësohet të jetë shprehur ajo.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment