Bota

E dëgjuam edhe këtë! Nxorri peshkun ‘shëtitje’/ Spanjolli nuk i shpëton ligjit, pikaset nga Policia dhe merr gjobë

Mesa duket spanjolli kishte vendosur që të përfitonte nga rregulli, që i lejonte njerëzit të nxjerrin kafshët e tyre shtëpiake nga banesa për të kaluar stresin e karantinës.
Featured image of article: E dëgjuam edhe këtë! Nxorri peshkun ‘shëtitje’/ Spanjolli nuk i shpëton ligjit, pikaset nga Policia dhe merr gjobë Pamje nga Spanja

SPANJË– Një spanjoll është gjobitur pasi theu karantinën për të nxjerrë shëtitje peshkun e tij të artë. Pronari i paidentifikuar i kafshës shtëpiake u pikas nga Policia, i ulur në stol, ndërkohë që peshkun e kishte futur në një tas dhe e mbante pranë vetes.

Mesa duket spanjolli kishte vendosur që të përfitonte nga rregulli, që i lejonte njerëzit të nxjerrin kafshët e tyre shtëpiake nga banesa për të kaluar stresin e karantinës.

Spanja ishte vendi me rastet më të shumta të COVID-19, duke u renditur e dyta pas SHBA-së, me 226.629 të infektuar, dhe të paktën 23,000 persona kanë ndërruar jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga NYPost

(k.m/dosja.al)

Shto Koment