Showbiz

“Nusja si një vajzë e dytë”, Sophie Wessex është e preferuara e Mbretëreshës Elizabetë

Sophie Wessex është e preferuara e Mbretëreshës dhe është si 'një vajzë tjetër' e cila është e besuar në mënyrat se si Camilla dhe Kate Middleton nuk janë të tilla.
Featured image of article: “Nusja si një vajzë e dytë”, Sophie Wessex është e preferuara e Mbretëreshës Elizabetë Mbretëresha Elizabetë dhe Sophie Wessex

BRITANI E MADHE- Sophie Wessex është nusja ‘e preferuar’ e Mbretëreshës dhe i besohet në mënyrat sesi Dukesha e Cornwall dhe Dukesha e Kembrixhit nuk janë të tilla, deklaroi një anëtar i Pallatit Mbretëror.

“Ajo është besuar nga Mbretëresha në një mënyrë që unë nuk e kam parë asnjëherë tek Dukesha e Kembrixhit ose ajo e Cornwall. Ajo është si një vajzë tjetër për Madhërinë e saj, ato janë shumë të afërta me njëra tjetrën“- tha një ndihmës i lartë mbretëror për The Sun.

Shpesh është Sophie ajo që është zgjedhur të udhëtojë me Mbretëreshën kur ajo ka marrë pjesë në shërbimet e kishave në Sandringham ose Balmoral.

Gruaja e Princit Edward, 54 vjeç, ka fituar vendin e lakmuar pasi mbretëresha e ndjen prezencën e saj si një vend ku mund të qetësohet  dhe i pëlqen të jetë plotësisht e qetë para kishës.

Besohet se nëna e dy fëmijëve tani është parë nga Mbretëresha si personi më i besuar i Familjes Mbretërore, sepse martesa e saj me Princin Edward ka zgjatur goxha, ndërsa Charles, Anne dhe Andrew janë divorcuar të gjithë.

Sophie, e cila u rrit në Kent nga babai i saj, biznesmen i kompanie  gomash dhe një nënë sekretare, madje mendohet se e ka bindur Mbretëreshën që ajo të shijonte seri filmash në Netflix, ku këto janë disa  veprime të ndaluara për çdo kënd që është pjesë e Pallatit Mbretëror.

Një burim ka thënë për Grazia se: –Mbretëreshës i pëlqen ideja që Sophie të jetë një mentore jozyrtare  e Meghan.

Sipas revistës, dy Dukeshat kalojnë jashtëzakonihst mirë me njëra-tjetrën pasi kaluan shumë kohë bashkë në Royal Ascot vitin e kaluar.

Burimi: Dailymail 

A.C/Dosja.al

Shto Koment