Politike

Numërohen 85 qendra votimi në Tiranë, kryeson bindshëm PS deri tani

Nga rezultatet e publikuara nga KQZ, shihet se kryeqytetin deri tani e kryeson PS me 14222 vota, e ndjekur nga PD me 9721 vota dhe LSI me 1745 vota.
Featured image of article: Numërohen 85 qendra votimi në Tiranë, kryeson bindshëm PS deri tani Pamje nga procesi i numrimit

TIRANË- 85 qendra votimi janë numëruar deri tani në Tiranë. Nga rezultatet e publikuara nga KQZ, shihet se kryeqytetin deri tani e kryeson PS me 14222 vota, e ndjekur nga PD me 9721 vota dhe LSI me 1745 vota.

Në vend të katërt është PSD me 791 vota, e ndjekur nga NTH me 256 vota dhe Boiken Abazi me 204 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen 9% e kutive në vend! PS-ja ngjyros treçerekun e Shqipërisë, PD-LSI prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(I.A/dosja.al)

Shto Koment