Sport

“Numri 10 jam vetëm unë”, Maradona sfidon hapur pasuesin e tij Messi në fronin e Argjentinës

Po për ju, cili është numri 1 në historinë e Argjentinës?
Featured image of article: “Numri 10 jam vetëm unë”, Maradona sfidon hapur pasuesin e tij Messi në fronin e Argjentinës Messi dhe Maradona

Diego Armando Maradona është lojtari më i madh në historinë e futbollit gjerman, por nëse Leo Messi fiton Kupën e Botës, me siguri do të jetë ai lojtari i cili do e parakalojë Diegon.

“Lufta” në largësi ndërmjet tyre është evidente, pavarësisht marrëdhënies së mirë që kanë. Të dy argjentinasit mbahen si më të mëdhenjtë e historisë, por nuk ka një “tolerim” se kush është më i madh nga asnjëri prej tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Së fundmi, Maradona është pyetur për këtë dhe përgjigjja e tij i tregon të gjitha. “Numri 10 do të jetë gjithmonë i imi”, është shprehur “Dora e Zotit”. Kuptohet se ai preferon veten para “Pleshtit”…

M.P. / Dosja.al

Shto Koment