Rajoni

Numërohen më shumë 60% e votave, Lëvizja Vetëvendosje kryeson mbi LDK-në

VV-ja ka 25.47 për qind të votave apo 117831 vota, ndërsa LDK-ja ka 25.42 për qind të votave apo 117589 vota.
Featured image of article: Numërohen më shumë 60% e votave, Lëvizja Vetëvendosje kryeson mbi LDK-në Rezultatet

KOSOVË- Numëri i votave në Kosovë ka marrë një rrjedh tjetër. Lëvizja Vetëvedosje pasi janë numëruar më shumë se 60% e votave është në kryesim me një avantazh me LDK-në.

VV-ja ka 25.47 për qind të votave apo 117831 vota, ndërsa LDK-ja ka 25.42 për qind të votave apo 117589 vota.

PDK-ja është partia e tretë që tashmë ka arritur numrin e 100 mijë votave. Ajo ka 100502 apo 21.72 për qind të votave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që koalicioni i Ramush Haradinajt dhe Shpend Ahmetit, nuk kanë arritur më shumë se 11.88%.

Rezultatet live i ndiqni KËTU

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment