Politike

Numërohen mbi 20% të votave në Gjirokastër, kryeson PS-ja, merr dyfishin e votave të PD-së

Deri më tani mësohet se janë numëruar më shumë se 20% të votave, nga të cilat PS-ja ka marrë 12% të tyre, dhe dyfshin e votave që ka marrë PD-ja, vetëm 6%.
Featured image of article: Numërohen mbi 20% të votave në Gjirokastër, kryeson PS-ja, merr dyfishin e votave të PD-së Dibër

GJIROKASTËR– Numërimi në Gjirokastër vijon me ritme të shpejta. Deri më tani mësohet se janë numëruar më shumë se 20% të votave, nga të cilat PS-ja ka marrë 12% të tyre, dhe dyfshin e votave që ka marrë PD-ja, vetëm 6%.

Ndërsa LSI-ja ka marrë një pjesë shumë të vogël të votave në këtë qark. Numri i votave që kanë marrë partitë e tjera është i papërfillshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: HAP PAS HAPI/ Numërohen 9% e kutive në vend! PS-ja ngjyros treçerekun e Shqipërisë, PD-LSI prijnë në Veri, Tom Doshi ‘lëshon karrigen’ në mënyrë të papritur: KQZ të më zëvendësojë

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment