Politike

Numërohen katër kuti votimi në Shijak, udhëheq PS-ja me 67.23% të votave

E dyta vjen Partia Demokratike me 258 vota, ose 28.86% të tyre. 17 vota janë për LSI-në.
Featured image of article: Numërohen katër kuti votimi në Shijak, udhëheq PS-ja me 67.23% të votave Pamje nga procesi i numrimit

SHIJAK– Janë numëruar katër kuti votimi në Shijak. Dosja.al ka mësuar se në këtë zonë deri më tani udhëheq Partia Socialiste me 67.23 % të votave, ose ndryshe 601 vota.

E dyta vjen Partia Demokratike me 258 vota, ose 28.86% të tyre. 17 vota janë për LSI-në.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: NUMËRIMI – Zgjedhjet 2021/ PS kalon në avantash në rang kombëtar, PD-ja kryeson në Veri, i ndjek pas LSI-ja dhe PSD-ja (Zhvillimet dhe partitë e vogla)

(f.m/dosja.al)

Shto Koment