Politike

Numërohen gjashtë kuti votimi në Dibër, PD-ja kryeson sërish, kap afro 200 vota më shumë se PS-ja

Ndërsa Partia Socialiste rezulton të ketë marrë 640 vota ose 41.80 % të kutive të numëruara. Pas i ndjek LSI-ja me 95 vota.
Featured image of article: Numërohen gjashtë kuti votimi në Dibër, PD-ja kryeson sërish, kap afro 200 vota më shumë se PS-ja Pamje nga procesi i numrimit

DIBËR– Janë numëruar gjashtë kutitë e para në Dibër, në të cilat Partia Demokratike prin e para. Dosja.al ka mësuar se PD-ja ka marrë 760 vota, ose ndryshe 49.64 % e tyre.

Ndërsa Partia Socialiste rezulton të ketë marrë 640 vota ose 41.80 % të kutive të numëruara. Pas i ndjek LSI-ja me 95 vota.

Në total janë numëruar 148 qendra votimi, nga ku PS- ja prin me 19 mijë e 138 vota, PD e ndjek me 13 mijë e 364 vota, ndërsa LSI me 2677 vota.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM KRYESOR: Zgjedhjet 2021/ Shqipëria hap kutitë! PS në avantazh në jug, perëndim dhe veri të vendit, ndërkohë PD nuk e lëshon veri-lindjen (ZHVILLIMET)

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment