Rajoni

Numërohen 75% e votave, Albin Kurti drejt postit të Kryeministrit, mbetet pas LDK-ja

Partia e drejtuar nga Albin Kurti, i cili kërkon postin kryeministror shpreson që dhe në votat e mbetura pa u numëruar të jenë në favor të tij.
Featured image of article: Numërohen 75% e votave, Albin Kurti drejt postit të Kryeministrit, mbetet pas LDK-ja Rezultatet

KOSOVË- Lëvizja Vetëvendosje do të jetë partia që do qeverisë Kosovën për katër vitet e ardhshme Kur janë numëruar më shumë së 75% e votave LVV kryeson shumë ngushtë para LDK-së.

Partia e drejtuar nga Albin Kurti, i cili kërkon postin kryeministror shpreson që dhe në votat e mbetura pa u numëruar të jenë në favor të tij.

Ndërkohë dhe Vjosa Osmani, nga LDK shpreson një përmbysje të rezultatit që nesër të jetë ajo Kryeministre. Por si do që të shkojë numërimi, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të qeversisin së bashku.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme Kosova zgjedh deputetët e saj të rinj në KuvendPlot 1.9 milion qytetarë zgjedhën 4 koalicioneve, 20 partive politike dhe 1 kandidati të pavarur për t’i drejtuar në katër vitet e ardhshme.  Postin e kryeministrit po e synojnë 7 kandidatë nga subjekte të ndryshme politike, mes tyre edhe një grua.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment