Bota

Nuk zgjati shumë! Një ditë pas rikthimit të masave, nisin festat e ‘çmendura’ në Britani

Në fotot e publikuara nga mediat e huaja shihet se si të rinjtë festojnë duke mos respektuar rregullat e distancimit social dhe ata kanë shijuar fundjavën sipas mënyrës së tyre.

BRITANI– Edhe pse ditën e djeshme kryeministri britanik vendosi përsëri kthimin e masave kufizuese për parandalimin e Covid-19 të rinjtë nuk I kanë marrë seriozisht urdhërat e qeverisë pasi me ardhjen e fundjavës janë rikthyer edhe festat e të rinjëve.

Në fotot e publikuara nga mediat e huaja shihet se si të rinjtë festojnë duke mos respektuar rregullat e distancimit social dhe ata kanë shijuar fundjavën sipas mënyrës së tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Adhuruesit e jetës së natës kaluan një mbrëmje mes alkoolit dhe nën shoqërinë e njëri-tjetrit në Manchester. Ata shfrytëzuan në maksimum motin e ngrohtë në rrugët e qytetit, edhe pse rastet me koronavirus janë në rritje.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment