Bota

Nuk ulet bilanci në Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 6,368  raste të reja dhe 198 viktima 

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 198  persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 10,494  njerëz. Në Rusi kanë fituar betejën me koronavarusin  463,880 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jëtën janë 2,300 pacientë.
Featured image of article: Nuk ulet bilanci në Rusi/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 6,368  raste të reja dhe 198 viktima  Laborator

RUSI- Në Rusi po rritet ndjeshëm numri i të infektuarve ku sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve janë regjistruar 6,368  raste të reja fdhe numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në 694,230 persona.

Sipas të dhënave në Rusi së fundmi kanë shumbur jetën 198  persona dhe numri në total i viktimave ka shkuar në 10,494  njerëz. Në Rusi kanë fituar betejën me koronavarusin  463,880 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jëtën janë 2,300 pacientë.

Rusia për të identifikuar njerëzit që kanë kontraktuar me sëmundjen vdekjeprurëse ka kryer 21.5 mln  testime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment