Bota

Nuk ulet bilanci në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 6,760 raste të reja dhe 147 viktima 

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 6,760 raste të reja të testuar pozitiv me Covid-19 dhe numri në total i tyre ka shkuar në 661.165 të tjerë. 
Featured image of article: Nuk ulet bilanci në Rusi/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 6,760 raste të reja dhe 147 viktima  Foto ilustruese

RUSI– Autoritetet ruse kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit vend janë regjistruar 147 viktima nga infeksioni i koronavirusit dhe numri në total i të vdekurve ka shkuar në 9.683 persona.

Autoritetet raportuan gjtihashtu se u identifikuan edhe 6,760 raste të reja të testuar pozitiv me Covid-19 dhe numri në total i tyre ka shkuar në 661.165 të tjerë.

Ndërkohë sipas të dhanave në vend që nga fillimi i pandemisë janë shëruar  428,978 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 2,300 pacientë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.worldometers

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment