Politike

Nuk u ftua te inagurimi i ‘Polit të Drejtësisë’, ‘habitet’ Ilir Meta: Mirë si President jo, po as si ish-kryetar Kuvendi?

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar se nuk është ftuar te inagurimi i godinës së ‘Polit të Drejtësisë’. Ai është shprehur i habitur pasi sipas tij mirë si President nuk u ftua por edhe as si ish-kryetar Kuvendi.
Featured image of article: Nuk u ftua te inagurimi i ‘Polit të Drejtësisë’, ‘habitet’ Ilir Meta: Mirë si President jo, po as si ish-kryetar Kuvendi? Presidenti Ilir Meta

Tiranë- Presidenti Ilir Meta ka deklaruar në emisionin “Tempora” nuk ka marrë asnjë ftesë për përurimin e godinës së re të drejtësisë, “Polit të Drejtësisë”.  Ai ka theksuar se mirë si Kryetar Shtetit, po edhe si ish-Kryetar Kuvendi nuk e ftuan.

Biseda: 

Presidenti Meta: …Më fal, unë kam një pyetje për ju. Dje ishte 3-vjetori i reformës në drejtësi. Në cilin aktivitet ishte i ftuar Presidenti i Republikës?

Sonila Meco: Nuk ishit i ftuar të përurimin e godinës së re të drejtësisë?

Presidenti Meta: Kryetari i Shtetit ku ishte i ftuar? Mirë si Kryetar Shtetit, po si ish-Kryetar Kuvendi?

Sonila Meco: Nuk iu kanë ftuar?

Presidenti Meta: Po një meritë nuk e kam unë për këtë Kushtetutë që u bë me 140 vota?

Sonila Meco: Nuk keni marrë asnjë ftesë?

Presidenti Meta: Nuk ka rëndësi kjo gjë. Mund të bëja dhe unë një aktivitet tjetër, por ç’të bëja unë, kur të bëja vetëm kritika….

Sonila Meco: Pra, Presidenti i Republikës nuk është ftuar?

J.V/Dosja.al

Një Koment në “Nuk u ftua te inagurimi i ‘Polit të Drejtësisë’, ‘habitet’ Ilir Meta: Mirë si President jo, po as si ish-kryetar Kuvendi?

  1. O Sonila Picka sa e neveritshme qe je mi gruja Bechetit .Se pari je ti ajo qe e shkaterrove Ilirin e Mete me Monen po te mete me ate emisionin e famshem te viles miliardeshe ku smungon haleja milioneshe per macet.Kjo interviste eshte brilante…
    Dmth nuk eshte ftuar presidenti.Hahahahaa sa thenie e bukur por dhe sa krim te rende kane bere rama me banden e tij qe nuk e ftuan barrikaden kryesore te antireformes.

Shto Koment