Rajoni

Nuk shuhet tensioni! Vazhdojnë ‘gërricjet’ mes Turqisë dhe Greqisë, kapen për emrin e qenit të Erdogan (Ja ç’do të thotë greqisht)

Sipas CNN, qeni i presidentit Recep Tajip Erdogan, quhet Leblebi (që greqisht do të thotë mbytje). Leblebi u adoptua gjatë Ditës Botërore të Kafshëve, nga zonja e parë Emine Erdogan.
Featured image of article: Nuk shuhet tensioni! Vazhdojnë ‘gërricjet’ mes Turqisë dhe Greqisë, kapen për emrin e qenit të Erdogan (Ja ç’do të thotë greqisht) Çifti presidencial dhe qeni

ATHINË– Sërish ‘gërricje’ mes Turqisë dhe Greqisë. Mediat greke janë kapur me emrin e qenit që u adoptua nga çifti presidencial Ergodan.

Sipas CNN, qeni i presidentit Recep Tajip Erdogan, quhet Leblebi (që greqisht do të thotë mbytje). Leblebi u adoptua gjatë Ditës Botërore të Kafshëve, nga zonja e parë Emine Erdogan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesa duket nga përplasje për naftë dhe gaz në det, vëmendja është përqëndruar tek emri i një qeni. Të jetë vallë një emër problemi më i madhe mes ty vendeve?

(k.m/dosja.al)

Shto Koment