Aktualitet

Nuk pyesin për gjoba e polici, qytetarët e Durrësit shkojnë në ceremoni mortore, dhjetëra njerëz përcjellin të afërmin e tyre për në banesën e fundit

VIDEO
Siç e shikoni, pavarësisht planit të masave të ndërmarra nga kryeministri Edi Rama, njerëzit e mbledhur grumbull kryejnë zakonet sipas traditave shqiptare. Ndërkohë që i afërmi i tyre përcillet për në banesën e fundit, efektivët nuk duke asgjë kundi dhe nuk bëhet asnjë ndërhyrje.
Featured image of article: Nuk pyesin për gjoba e polici, qytetarët e Durrësit shkojnë në ceremoni mortore, dhjetëra njerëz përcjellin të afërmin e tyre për në banesën e fundit Foto nga Durrësi
Përditësuar:

DURRËS– Edhe pse Shqipëria ka tre javë që është izoluar për shkak të koronavirust, njerëzit fillojnë të zhvillojnë ceremoni mortore sipas zakoneve. Videoja që shikoni, vjen nga Durrësi dhe është publikuar nga Faxweb.al.

Siç e shikoni, pavarësisht planit të masave të ndërmarra nga kryeministri Edi Rama, njerëzit e mbledhur grumbull kryejnë zakonet sipas traditave shqiptare. Ndërkohë që i afërmi i tyre përcillet për në banesën e fundit, efektivët nuk duke asgjë kundi dhe nuk bëhet asnjë ndërhyrje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë Shqipëria ka hyrë në një izolim total për shkak të kornavirusit, edhe pse shuëm qytetarë i kanë shkelur rregullat dhe nuk ruajnë distancën. Sakaq, ka një rritje në 24 orët e fundit edhe të numrit të rasteve të reja që ka shkuar në 29, dhe 333 totali, por edhe një viktimë tjetër, që e çoi numrin në 18.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Nuk pyesin për gjoba e polici, qytetarët e Durrësit shkojnë në ceremoni mortore, dhjetëra njerëz përcjellin të afërmin e tyre për në banesën e fundit

  1. Une ne video nuk pashe njerez.Pashe vetem ca kafshe qe kishin dale nga pylli.Virusi nuk trasmetohet nga kafshet

Shto Koment