Aktualitet

Nuk po merrni dot lejen nga e-albania? Ja gabimi që po bëni në portal dhe hapat që duhet të ndiqni

Por me siguri kanë hasur probleme…dhe kjo për arsyen se mund të mos jenë të regjistruar. Fillimisht duhet të ndiqni hapat për t’u regjistruar (si person dhe jo si biznes) dhe më pas të aplikoni për lejen, pikërisht në shërbimin që shkruhet ‘leje për dalje’. Pas hapjes së kësaj faqeje gjeni edhe manualin për hapat e mëtejshëm.
Featured image of article: Nuk po merrni dot lejen nga e-albania? Ja gabimi që po bëni në portal dhe hapat që duhet të ndiqni e-albania
Përditësuar:

TIRANË– Shumë prej jush ndoshta janë përballur me mos kuptimin e mënyrës së marrjes së lejes së posaçme që të jep të drejtën të jesh ti personi që bën pazaret apo kryen nevojat e tua jashtë shtëpisë. Në këtë periudhë, kur të gjithë janë të izoluar në shtëpi, qytetarët janë dyndur për të aplikuar dhe për të marrë lejen e nevojshme që i lejon të dalin për një orë nga shtëpia.

Por me siguri kanë hasur probleme…dhe kjo për arsyen se mund të mos jenë të regjistruar. Fillimisht duhet të ndiqni hapat për t’u regjistruar (si person dhe jo si biznes) dhe më pas të aplikoni për lejen, pikërisht në shërbimin që shkruhet ‘leje për dalje’. Pas hapjes së kësaj faqeje gjeni edhe manualin për hapat e mëtejshëm.

Lejen për dalje mund ta merrni edhe me sms. Dërgoni një mesazh në numri 55155 me numrin e kartës tuaj të identitetit dhe me orën që ju duhet të lëvizni. Më pas do të vijë një mesazh konfimrimi dhe vetëm atëherë mund të lëvizni në orën që kërkuat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, në Shqipëri janë 212 persona të infektuar me Covid-19 dhe numri i viktimave ka shkuar në 10. 40 nga të prekurit janë shëruar, por harta e infektimit është zgjeruar. Mirdita i është bashkuar listës së fundmi, me 1 të infektuar, ndërsa epiqendra është në Tiranë me 121 të infektuar. 4 pacientë tek Infektivi ndodhen në intubim. Autoritetet kanë vetëm një thirrje për qytetarët: Qëndroni brenda!

(f.m/dosja.al)

32 Komente në “Nuk po merrni dot lejen nga e-albania? Ja gabimi që po bëni në portal dhe hapat që duhet të ndiqni

 1. Leje për dalje nga shtepia

 2. H90226006Q 09 . 11 .00

 3. H90226006Q 09.12.00 tl 0685100667

 4. Leje.dalje.me.makine

 5. Nuk më mer numrin personal

 6. Leje per dalje

  • Esht nr personal i kartes ID

 7. Nik po me del regjistimi ju lutem me ndihmonihap po i ndej po sdi fjalkalimiin e bej e perseri jo me tregoni çdo hap te lutem

 8. Leje per pazar

 9. Çfare eshte kodi I perdoruesit kush eshte

 10. U rregjistrova me erdhi nje kid ne telefon por nuk mund te aplikoj dot

 11. Nuk po marr dot leje per dalje

 12. Kerkoj leje per pazaret me sms nga tel dhe me vjen gjithmon pergjigja nuk eshte korekt teksti.E kam bere sipas normave

 13. Kerkoj leje per te bere pazarin,flm

 14. kerkoj leje per te dale per te bere pazar nga ora 12-13

 15. Nuk e di pse thon qe nuk esht korrektpasi e kam provu disa her sipas rregullave. Po pse duhet te bejme te njejtin veprim pperdite e te marrim te nejten pergjigje perdite (qe nuk e keni tekstin korrekt) e ne fund tu ndej me prit kot koha shkon nuk na pret. Kjo. Nuk me duket serioze

 16. Se di se cfar duhet vendosur tek fjalkalimi

 17. Si duhet të bëj për të vajtur në fshat për të punuar në bletishte

 18. G75403037M
  31Mars2020 09

 19. sa kohe duhet te pres per konfirmimin

 20. Nuk apet

 21. Jam zv.Komandanti i Akademine e Mbrojtjes dhe duhet te shkoj ne pune per kryerje sherbimi, ndjekja e operacionit te patrullimit me oficeret e ketij institucioni. Cfar duhet per te marre leje per mjetin privat per te vajtur atje. AA 901 DZ, apo ska nevoje per leje. E plotesova tre here dhe mu refuzua. Faleminderit.

 22. Pershendetje !
  Une kam nevoj te dal per te blere ushqime edhe ilaqe .
  Ju lutem a mund te me jepni nje autorizim ?

 23. Kam 3 dite qe e provoj dhe me thote identifikimi juaj deshtoi

 24. NUK me hapet faqja

 25. nuk po aplikoji ,nuk me perputhet nr kartes id. nr kontaktit 0697004030

 26. Kerkoj leje per levuzje me makine per arsye pune

 27. Dua leje per levizje me makine per arsye pune

 28. Kerkoj leje per te levizur me makine me targa AA 131 XI per arsye pune nga TIRANA – SARANDE – TIRANE. PASI JAM PUNONJES POLICIE NE SARANDE E BANOJ NE TIRANE.LEJE PA LIMIT dhe levizja ne orare te ndryshme. 0694101166

 29. Mos shkruani ktu te dhenat e juaja si nr tel apo targ numer indetiteti. Se mund ti marri kush do

 30. E kam shkarkuar e albania mundohem te regjistrohem por me del ti je I regjistruar me par por un un sjam regjistruar asnjeher ju lutem me ndihmoni

 31. nuk me vjen kodi me sms ne telefon per rregjistrimin ne e albania

Shto Koment