Bota

Nuk ndalet policia në SHBA/ Akoma pa u ndal protestat për vdekjen e Floyd, oficerët vrasin një tjetër person me ngjyrë gjatë arrestimit në protestat

Michael Reinoehl, 48 vjeç, po hetohej për vrasjen e një mbështetësi të Presidentit Trump gjatë tensionit të fundjavës së kaluar.
Featured image of article: Nuk ndalet policia në SHBA/ Akoma pa u ndal protestat për vdekjen e Floyd, oficerët vrasin një tjetër person me ngjyrë gjatë arrestimit në protestat Pamje nga SHBA

SHBA– Policia në SHBA ka qëlluar për vdekje një burrë që dyshohet se qëlloi fatalisht një aktivist të djathtë gjatë protestave në Portland, Oregon.

Michael Reinoehl, 48 vjeç, po hetohej për vrasjen e një mbështetësi të Presidentit Trump gjatë tensionit të fundjavës së kaluar. Reinoehl më herët tha se ai veproi në vetëmbrojtje kur qëlloi Aaron Danielson, një mbështetës i grupit të Lutjes Patriotike. Policia tha se ai ishte i armatosur dhe u qëllua gjatë një konfrontimi me oficerët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Protestat e njerëzve me ngjyrë në Portland kanë  nisur që nga vrasja George Floyd më 25 maj, duke qenë se ky i fundit u vra në mënyrë barbare nga policia. Vdekja e tij shkaktoi protesta të dhunshme në SHBA dhe e gjithë bota e alramuan nga veprimi I rëndë që bëri policia e shtetit amerikan.

(A.K.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment