Politike

‘Nuk mund ta mbroni më Ramën, 0 tolerancë’/ Si NISI sherri mes Frrok Çupit dhe Grida Dumës. Analisti: Do të të thoja një fjalë, por jo këtu, ish-deputetja: Provoje!

Debati nisi kur Duma tha se kjo "jo: është një shuplakë për Ramën, mendimi i të cilës nuk është mbështetur nga Çupi. 
Featured image of article: ‘Nuk mund ta mbroni më Ramën, 0 tolerancë’/ Si NISI sherri mes Frrok Çupit dhe Grida Dumës. Analisti: Do të të thoja një fjalë, por jo këtu, ish-deputetja: Provoje! Frrok Çupit dhe Grida Duma

TIRANË- Një debat i ashpër u zhvillua mes analistit Frrok Çupi dhe ish-deputetes të Partisë Demokratike Grida Duma. Debati nisi kur Duma tha se kjo “jo: është një shuplakë për Ramën, mendimi i të cilës nuk është mbështetur nga Çupi. 

Pjesë nga debati:

Duma: 0 tolerancë me fyerjen e inteligjencës së shqiptarëve.

Çupi: Është e turpshme kjo që thoni.

Duma: 0 tolerancë.

Çupi: Do mbani përgjegjësi për këtë që thoni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duma: Po do mbajmë ne përgjegjësi. Kjo ishte shuplakë për Ramën. Po i thërras logjikës. Ti thua se Evropa nuk qenka demokratike që institucionet e Evropës nuk qenkan votuar. Ti flet me metafora. Ju nuk e mbroni dot Ramën. Ti flet me metafora. Ju nuk e mbroni dot Ramën. Tentoni për ti hedhë errësirë shqiptarëve.

Çupi: Unë e thashë këtë. Pyet kë të duash. Institucionet nuk janë të votuara.

Duma: Ti thua se Evropa kërkon këtë në burg. Kush je ti që vendos kë kërkon në burg Evropa.

Çupi: Ty do të të thoja vetëm një fjalë, por këtu nuk po ta them.

Duma: Provoje edhe do e shikosh.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment