Showbiz

“Nuk mjafton të jesh veç i mirë”, Stresi flet për pabesitë dhe vështirësitë që ka kaluar: Kam parë vdekjen me sy e jam gjallë

Reperi ka postuar një foto të tijën dhe e ka shoqëruar me një shkrim ku thotë se ndonjëherë nuk mjafton të jesh i mirë për të mundur ligësinë, por shton se ai ia ka dalë ta mundë të keqen, duke krijuar një mur ndaj keqdashjeve.
Featured image of article: “Nuk mjafton të jesh veç i mirë”, Stresi flet për pabesitë dhe vështirësitë që ka kaluar: Kam parë vdekjen me sy e jam gjallë Stresi

TIRANE– Stresi është një nga reperët shqiptarë që është bërë pjesë e shumë sherreve të ndodhura në Tiranë, mes bandave apo dhe kolegëve të tij. Sikur mos të mjaftonin këto Stresi ka përfunduar dhe në burg, është arratisur e kërkuar nga shteti.

Tashmë ai është fokusuar te muzika e duket se ka gjetur qetësinë. Mirëpo nuk harron dhe ato që iu është dashur të kalojë në jetë, dhe këtë e tregoi së fundmi në një postim në Instagram.

Reperi ka postuar një foto të tijën dhe e ka shoqëruar me një shkrim ku thotë se ndonjëherë nuk mjafton të jesh i mirë për të mundur ligësinë, por shton se ai ia ka dalë ta mundë të keqen, duke krijuar një mur ndaj keqdashjeve.

“Ndonjehere Nuk mjafton te jesh vec i mire per te mundur ligesine! Gjithesesi e keqja te lodh por une ja kam dale ta mund ate perhere! Kam krijuar nje lloj muri ndaj komenteve negative, keqdashjeve, pabesive Etj ! Kam pare vdekjen me sy e jam gjalle, jam burgosur aty kam gjetur miq e armiqt i kam kthyer ne miq te mire, kam humbur beteja por asnjehere luften kam humbur njerez te shpirtit, jam rrezuar e ngritur gjithenje me i forte…! Te gjitha keto kane bere qe Zemra ime te rrahe me fort e te pulsoje Vec dashni per ju qe me doni e suportoni perhere njesoj! Per te tjeret e dine vete, kam vec keqardhje per ju! Zoti u dashte e u falte”- shkruan Stresi.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
View this post on Instagram

 

A post shared by STRESI (@stresi) on

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment