Politike

Nuk merrte pensionin, i moshuari bën thirrjen e papritur për Ramën, kryeministri e përzë: S’jemi këtu për vota

Kryeministri Edi Rama është përballur me një të moshuar që ka treguar rastin e tij me platformën “Shqipëria që duam” dhe më pas u ka kërkuar njerëzve që të votojnë qeverinë Rama.

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot disa raste që kanë marrë zgjidhje nga latforma “Shqipëria që duam”. Por teksa një i moshuar tregoi se më fund kishte gjetur zgjidhje për marrjen e pensionit, bëri një thirrje të papritur.

Kisha 21 vite që kërkojë të drejtën e pensionit, shkoja gjithmonë te ai institucioni te Rruga e Durrësit më thoshin, ik se nuk e fiton. U ankova të platforma kur më thotë fëmija që e kisha fituar. Faleminderit shumë, ndaj unë them ta mbrojmë ta duam e të votojmë për qeverinë,”- tha qytetari.

Më pas kryeministri Edi Rama i kërkoi që të ulej.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ulu, faleminderit shumë, por këtu nuk jemi për vota, Këtu jemi për të treguar se si platforma funksionon për të dhënë të drejtën që qytetarët nuk e kanë gjetur më pare,”– tha Rama.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Nuk merrte pensionin, i moshuari bën thirrjen e papritur për Ramën, kryeministri e përzë: S’jemi këtu për vota

  1. O pleh pse tall karin me njerezit!
    Kush u pushua nga puna se u sorollat qytetari 20 vjet???

Shto Koment