Showbiz

“Nuk më intereson kush është kryeministër, as kur bëhen zgjedhjet”, fjala e Robert Berishës që shtyn Milaim Zekën të puth këngëtarin (VD)

“Nuk kam qare pa u qu e me puth Robertin për këta që sapo e tha”.
Featured image of article: “Nuk më intereson kush është kryeministër, as kur bëhen zgjedhjet”, fjala e Robert Berishës që shtyn Milaim Zekën të puth këngëtarin (VD) Robert Berisha dhe Milaim Zeka

KOSOVË- Këngëtari i mirënjohur Robert Berisha sëfundmi ka qenë i ftuar  në emisionin “N’Darkë” ne T7, ku kanë folur për shumë tema, ndër të tjera edhe për politikën pasi të ftuar ishin edhe Labinot Tahiri dhe ish-deputeti  Milaim Zeka.

Në një moment Zeka ka thënë se politika në vendin e tyre ka lënë shumë pas qytetarët:  Politika tek ne nuk është autostradë ku ecin njerëz të padrejtë.

Ndërsa dhe të  tjerë të ftuar kanë folur, Zekës i ka tërhequr vëmendjen fjala e Robertit i cili është shprehur se ai  s’ka të  bëjë fare me njerëzit e politikës, as nuk do të dijë se kush është Kryeministër as se kur bëhen zgjedhjet, por këngëtari ka shpjeguar se me ndihmën e Labinotit u ka ardhur në ndihmë famijeve në nevojë.

“Dua të falenderoj Labinot Tahirin  (i cili është i përfshirë edhe në  politikë përveç muzikës) ,sepse vetëm pak  më parë  më ka ndihmuar me një rast ku ka pas nevojë. Unë gjithkujt i kthej përgjigje  në  Instagram edhe një 4-vjeçari, sepse  mua  intervistat më kanë sjellë këtu ku jam sot, unë nuk kam hite.”-u  shpreh Roberti ndërsa ky ishte momenti që ish-deputeti Zeka u ngrit për ta puthue për këtë fjalë që ai tha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk kam qare pa u qu e me puth Robertin për këta që sapo e tha”– tha Zeka.

A.C/Dosja.al

Shto Koment