Aktualitet

EMRAT/ Nuk kryen detyrat si duhet, IKMT kallëzon 4 zyrtarë të Bashkisë Himarë

Sipas informacioneve mësohet se IKMT ka paditur kryeinspektorin e IMT, Himarë Renato Hodaj, si dhe inspektorët Melseid Nelaj, Erion Zenelaj dhe Dhimiter Balaj.
Featured image of article: EMRAT/ Nuk kryen detyrat si duhet, IKMT kallëzon 4 zyrtarë të Bashkisë Himarë Bashkia Himarë dhe IKMT

VLORË- Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar sot katër zyrtarë të Bashkisë Himarë.

Sipas informacioneve mësohet se IKMT ka paditur kryeinspektorin e IMT Himarë,  Renato Hodaj, si dhe inspektorët Melseid Nelaj, Erion Zenelaj dhe Dhimiter Balaj.

Bëhet me dije se kallëzimi është bërë për shpërdorim detyre, pasi këta 4 punonjës nuk kanë kryer detyrat dhe detyrimet sipas ligjeve në fuqi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kallëzim për kryeinspektorin dhe 3 inspektorë në Himarë. Kallëzim ndaj zyrtarëve për shpërdorim detyre. I kallëzuar Renato Hodaj, kryeinspektor i IMT në Himarë; Melseid Nelaj; Erion Zenelaj, Dhimitër Balaj. Të kallëzuarit nuk kanë kryer detyrat sipas ligjeve”, shtohet në kallëzim.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment