Politike

‘Nuk ke nevojë për fanellë’/ Kërkesa e Murrizit për Xhafën: Të ftoj të bashkohesh me Myslymin, me të drejtën

VIDEO
Murrizi i ka bërë ftesë socialistit Fatmir Xhafaj, të renditur i 23-ti në listën e kandidatëve për Tiranën, që të bashkohet me partinë e tij Lëvizja Demokratike Shqiptare.
Featured image of article: ‘Nuk ke nevojë për fanellë’/ Kërkesa e Murrizit për Xhafën: Të ftoj të bashkohesh me Myslymin, me të drejtën Myslym Murrizi

TIRANË– Deputeti Myslim Murrizi i ka bërë ftesë socialistit Fatmir Xhafaj, të renditur i 23-ti në listën e kandidatëve për Tiranën, që të bashkohet me partinë e tij Lëvizja Demokratike Shqiptare. Kjo ftesë iu bë ditën e sotme gjatë seancës së Kuvendit.


DEKLARATA:

Xhafën e pashë dje në një dalje publike me fanellën e të ndjerit Michale Jordan. Nuk ke nevojë për fanellën e tij, se sa ta marrin vesh shqiptarët do votojnë Majkon. Të ftoj të bashkohesh me Murrizin në vendimin e Gjykatës Kushtetueses për t’iua prishur numrin e fanellave të Majkos. Gjykata Kushtetuese ka pranuar kërkesë padinë e Lëvizjes Demokratike Shqiptare. Të ftoj për të përzënë herësin e pështirë të Damian Bylykbashit. Taulant hajde pas meje dhe thuaji emigrantëve. Detyroje Celibashin e Dushkut që ata që janë regjistruar të kenë mundësi të votojnë.Natën mblidheni si kingat, si zogjtë. Dy ministrat tuaj dhe dy ish ministrat tuaj dhe bëni llogaritë kujt do i japim llokmën. Në 30 vite keni qeveris bashkë si kingat. Këta bëjnë sikur zihen dhe kur i fton Rexhep Mejdani në ditëlindje bëjnë sikur kanë qenë dashnorë të përhershëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kuvendi i Shqipërisë! Balla: PD ende nuk ka dorëzuar listat. Kërkesa e Jenisherit për Ramën, ftesa e Murrizit për Xhafën! Gjoni: Luljeta Bozo do ishte arrestuar në Gjermani (ZHVILLIMET)

(a.b)/dosja.al

Një Koment në “‘Nuk ke nevojë për fanellë’/ Kërkesa e Murrizit për Xhafën: Të ftoj të bashkohesh me Myslymin, me të drejtën

  1. O murriz o Legen- do fitosh Murrizen e lushnjes o servil- i shitur. Do vesh ne burg per trdhti

Shto Koment