Bota

Nuk kanë të sosur sulmet në SHBA, një 20-vjeçar në Missouri shkaktoi panik mes njerëzve në market

Një person i armatosur u arrestua në një market në Misouri pasi shkaktoi panik mes njerëzve ka raportuar policia.
Featured image of article: Nuk kanë të sosur sulmet në SHBA, një 20-vjeçar në Missouri shkaktoi panik mes njerëzve në market Agresori i dyshuar

MISSOURI –Një njeri i armatosur që shkaktoi një “panik”  teksa hyri në një dyqan në Ëalmart të Misurit.  Është identifikuar që i dyshuari ët jetë 20-vjeçari Dmitriy N. Andreychenko, ka raportuar policia e Springfield.

Ai u përball me akuzën e kërcënimit  terrorist, tha departamenti i policisë në rrjetet sociale.

Në momentin kur I dyshuari ka hapur sulm, oficerët kanë shkuar në vendngjarje, ku raporton se nuk kishte asnëj viktimë dhe asnjë të plagosur.

Ai ishte maskuar si një klient i zakonshëm teksa tërhiqte karrocën nëpër market, por një nga pjestarët e stafit kanë nduhmuar klientët të largoheshin me shpejtësi në mënyrë që të shpëtonin, ku për fatin e mirë nuk u lëndua askush.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Agresori u ndalua nga një zjarrfikës i armatosur derisa oficerët arritën dhe e arrestuan atë.

Kjo ngjarje e rëndë vjen pas dy sulmeve të rënda në El Paso dhe Ohio, ndërkohë autoritetet po punojnë për zbardhjen e motiveve të kësaj ngjarje të rëndë.

 Burimi: CNN

A.C/Dosja.al

Shto Koment