Aktualitet

Nuk kanë fund tërmetet, lëkundjet e tokës janë ndjerë në afërsi të Tiranës

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, bëhet me dije se epiqendra e lëkundjeve ka qenë në Detin Adraitik.
Featured image of article: Nuk kanë fund tërmetet, lëkundjet e tokës janë ndjerë në afërsi të Tiranës Foto Ilustruese

TIRANË- Një tërmet me magnitutë 3.2 i shkallës rihter është ndjerë mëngjesin e sotëm. Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve, bëhet me dije se epiqendra e lëkundjeve ka qenë në Detin Adraitik.

Më tej bëhet me dije se tërmeti ka qenë 36 kilomtera larg Tiranës dhe 18 kilometra larg Mamurrasit. Deri tani nuk raportohen dëme materiale, pasi lëkundja nuk ka qenë shumë e fortë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Të dhënat e tërmetit

Lëkundjet që janë ndjerë sot, kanë sjell edhe njëherë panikun tek qytetarët, pasi ende nuk janë harruar dridhjet e tokës në 26 nëntor të vitit 2019.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment