Aktualitet

‘Nuk ka më teste, kanë mbaruar’/ Mjeku Dasho: Varianti anglez ka ardhur prej kohësh në Shqipëri

Mjeku tha se Shqipëria është vendi me testimet më të ulëta në Europë, e se nuk ka më teste pasi kanë mbaruar. Dasho shtoi se duhet të kryhen 10 mijë teste në ditë për të përballuar numrin e të prekurve që kemi.
Featured image of article: ‘Nuk ka më teste, kanë mbaruar’/ Mjeku Dasho: Varianti anglez ka ardhur prej kohësh në Shqipëri Erion Dasho

TIRANË– Mjeku shqiptar Erion Dasho ka bërë të ditur se në Shqipëri ka arritur varianti anglez. Teksa ishte në lidhje me ‘Skype’ me emisionin ‘Shqipëria Live’ ai tha se virusi ka kohë që është futur në vend.

Mjeku tha se Shqipëria është vendi me testimet më të ulëta në Europë, e se nuk ka më teste pasi kanë mbaruar. Dasho shtoi se duhet të kryhen 10 mijë teste në ditë për të përballuar numrin e të prekurve që kemi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Varianti anglez ka ardhur prej kohësh në Shqipëri, sepse kemi komunikim të vazhdueshëm me Britaninë dhe për nivelin e ulët të masave në vendin tonë. Ne kemi 2 udhëtime direkt në ditë. Ne jemi vendi me testimin më të ulët në Evropë. Nuk ka më teste, kanë mbaruar. Këtu transparenca lë gjithmonë për të dëshiruar, shikohet qartazi në numrin e testeve që kryhen. Duhet të kryhen 10 mijë teste në ditë me numrin e të prekurve që kemi”, tha mjeku.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment