Politike

‘Nuk ka COVID, është grip stinor’/ Kujtim Gjuzi kapet me Milva Ekonomin: Zoti “ndihmon” ministrat kur kanë interpelancë me mua, infektohen…

VIDEO
Deputeti Kujtim Gjuzi kërkoi informacione nga ministrja Etilda Gjonaj dhe Sandër Lleshaj, ndërkohë që foli edhe për koronavirusin, gjë që i shkaktoi përplasje me deputeten Milva Ekonomi. 
Featured image of article: ‘Nuk ka COVID, është grip stinor’/ Kujtim Gjuzi kapet me Milva Ekonomin: Zoti “ndihmon” ministrat kur kanë interpelancë me mua, infektohen… Kujtim Gjuzi

TIRANË– Deputeti Kujtim Gjuzi ka hapur me një kërkesë seancën e sotmë në Kuvend duke bërë një thirrje për interpelancë me dy prej ministrave të kabinetit të kryeministrit Edi Rama. Gjuzi kërkoi informacione nga ministrja Etilda Gjonaj dhe Sandër Lleshaj, ndërkohë që foli edhe për koronavirusin, gjë që i shkaktoi përplasje me deputeten Milva Ekonomi.

“Kam kërkuar interpelancë për ministren e Drejtësisë dhe të ministrit të Brendshëm. Ministri Lleshaj dha se nuk më jep informacion, megjithatë e lë këtë nën kujdestarinë e tij për këtë informacion. Unë dua informacion si deputeti i prefekturës së Durrësit. Kam kërkesë për interpelancat e jashtëzakonshme. Por kur duhet të vijnë tek unë, Zoti “i ndihmon ministrat” që të infektohet me gripin stinor. Nuk ka COVID, është grip stinor. Zonja Konomi nuk ulëm unë. E di ti se kemi qënë në Këshill Bashkiak bashkë,“-tha Gjuzi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment