Aktualitet

Nuk i del HILEJA! Shqiptari në Gjermani inskenon aksidentin për ta mashtruar me siguracionin, arrestohet bashkë me shokun gjerman

Që në momentin kur policët kanë regjistruar rastin, të hënën, ata kanë dyshuar se mund të bëhej fjalë për një aksident të rremë dhe gjatë marrjes në pyetje kanë konfirmuar dyshimet e tyre.
Featured image of article: Nuk i del HILEJA! Shqiptari në Gjermani inskenon aksidentin për ta mashtruar me siguracionin, arrestohet bashkë me shokun gjerman Foto ilustruese

GJERMANI– Dy persona janë arrestuar në Gjermani, pasi akuzohen se inskenuan një përplasje me mjetet e tyre për të fituar para prej sigurimeve.

Sipas mediave gjermane, në pranga ka përfunduar një 46-vjeçar nga Gjermania dhe miku i tij nga Kosova, 50 vjeç, por identitetet e tyre nuk janë bërë me dije.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që në momentin kur policët kanë regjistruar rastin, të hënën, ata kanë dyshuar se mund të bëhej fjalë për një aksident të rremë dhe gjatë marrjes në pyetje kanë konfirmuar dyshimet e tyre. Të dy shoferët janë arrestuar dhe do të përballen me drejtësinë, ndërsa dy makinat e dëmtuara janë sekuestruar.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment