Politike

Nuk fitoi mandatin për deputet në Vlorë, ‘reflekton’ Luan Rama: Është koha për t’u ringritur, ky është mesazhi i lotëve dhe dashurisë së Monës…

Ai thotë se nuk ka asnjë peng që ka kandiduar në Vlorë, e shton se tanimë është koha për reflektim dhe për t’u ringritur, teksa shprehet se e do Vlorën.
Featured image of article: Nuk fitoi mandatin për deputet në Vlorë, ‘reflekton’ Luan Rama: Është koha për t’u ringritur, ky është mesazhi i lotëve dhe dashurisë së Monës… Luan Rama, ish-deputet

VLORË– Kryesuesi i listës së LSI qarkun e Vlorës, Luan Rama, ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve ku nuk arriti të merrte mandatin që pretendonte,

Përmes një statusi në ‘Facebook’, nënkryetari i LSI shpreh falenderimin për të gjithë ata që e ndihmuan në rrugëtimin e fushatës. Ai thotë se nuk ka asnjë peng që ka kandiduar në Vlorë, e shton se tanimë është koha për reflektim dhe për t’u ringritur, teksa shprehet se e do Vlorën.

Mesazhi i Luan Ramës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë e dua Vlorën: KOHË PËR REFLEKTIM…Ç’punë është bërë! Gjithçka e nisur nga fillimi. Ditë pas dite e zemër më zemër u bëmë shumë. Dhe me sa shumë njerëz të mrekullueshëm pata fatin të punoj në Vlorë e gjithkund tjetër, nga Mifoli deri në Konispol. Ata ishin energji dhe frymëzim, ishin mirësi, guxim dhe pozitivitet. Të përkushtuar dhe silidarë. Edhe pse rezultati i zgjedhjeve nuk është ai që prisnim dhe për të cilin punuam, ata të gjithë janë të njejtët edhe mes lotëve të zhgënjimit, edhe mes mirësisë së dashurisë së tyre. Asnje peng që kandidova në Vlorë. Asnjë mëdyshje për zgjedhjen për të qëndruar bashkë kundër të gjithëve që i patëm kundër, anipse ata kundër nuk ishin pak e çfarë nuk bënë të na përçanin, çfarë nuk sajuan e çfarë nuk derdhën rrugëve të Vlorës duke shpifur e trilluar ligësisht, duke ndërsyer natën e ditën gjithëfarë hijenash e çakejsh që nuk kanë instikt tjetër përveç të përdoren. Sot qytetarët e Vlorës janë me mua, janë me të gjithë ne qëndrestarët e LSI-së. Respekti dhe admirimi i tyre janë vota më e vlefshme, e prej detyrimit të mirënjohjes unë jam e do të jem në Vlorë. Eshtë koha për reflektim, është koha për t’u ringritur. Ky është mesazhi i lotëve dhe dashurisë së Monës, Junës, Anjezës, Inesit, Refit, Nikut, Edit, Morandit, Taulantit, të Filipit – Gavroshit tim të pa lodhur, Orionit të kudogjendur, Sonit të papërtuar, Vinit gjithmonë racional, Gjolekës përherë të matur e të vyer, Olsit të rajonit 4 që nuk dinte kurrë të pushonte… Eshtë mesazhi i të gjithëve që zjarrin e ndezur të mos e lemë të shuhet! Vlora e meriton gjithë dashurinë dhe mirënjohjen, dhe unë e të gjithë ne qëndrestarët e LSI-së, ia kemi detyrim.

Lëvizja Socialiste për Integrim doli jashtë çdo pritshmërie, ku mori vetëm 4 mandate nga 19 që ka pasur në zgjedhjet e vitit 2017. LSI mori 106657 vota (6.82 %) në rang vendi. Katër mandatet ndahen, 2 në Tiranë, 1 në Shkodër dhe 1 në Fier.

(kle.mu./dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment