Rajoni

“Nuk do ia hedh paq Thaçi”, Krasniqi bën paralajmërimin nëse Kushtetuesja nuk vendos në favor të VV-së

Krasniqi ka deklaruar se Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëpunëtorët e tij në institucionet në vend nuk do tia hedh paq me lojën e rrezikshme që po tentojnë të luajnë.
Featured image of article: “Nuk do ia hedh paq Thaçi”, Krasniqi bën paralajmërimin nëse Kushtetuesja nuk vendos në favor të VV-së Alban Krasniqi

KOSOVË– Ditën e sotme Alban Krasniqi nga Vetëvendosjes, bashkëshorti i Ministres së  Drjetësisë të Kosovës, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se Presidenti i  Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëpunëtorët e tij në institucionet në vend nuk do tia hedh paq me lojën e rrezikshme që po tentojnë të luajnë.

Ndër të tjera Krasniqi në postimin e tij në rrjetin social  Facebook u shpreh se në këtë gropë do të bien brenda vet ata që po e hapin.

Postimi i Krasniqit ne Facebook.

“Nuk do ia hedh paq as Thaçi e as piunët e tij institucional. Loja e rrezikshme që po tentohet të luhet me parimet dhe rregullat e demokracisë është gropa në të cilën të parët do bien ata që po e hapin. Askush nuk është i paprekshëm kur i shërben krimit politik duke cenuar rëndë demokracinë. Nuk do ndalemi! Deri në çkapjen e shtetit! Deri në bërjen e republikës!”-  ka shkruar Krasniqi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Krasniqit ne Facebook.

Ndërsa në një tjetër postim Krasniqi ka thënë se nëse dikush do të tentojë të ndihmojë Thaçin dhe Mustafën për votat do të shkatojë një revoltë të madhe qytetare.

“Kushdo që tenton ta shpëtojë Hashimin dhe Isën duke i fut duart në kushtetutë le ta dinë që ka me u përballë revoltë masive qytetare. ZGJEDHJE PO – VJEDHJE JO!”- ka shkruar ai.

A.C/Dosja.al

Shto Koment