Rajoni

Nuk bie kurba në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 25 viktima dhe 1,182 raste të reja me Covid-19 

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,487 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1,182 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 53,631  persona numrin e përgjithshëm i të prekurve nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.
Featured image of article: Nuk bie kurba në Maqedoninë e Veriut/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 25 viktima dhe 1,182 raste të reja me Covid-19  Foto ilustruese

MAQEDONI– Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ditën e sotme ka raportuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 25 persona si shkak i COVID-19.

Kështu që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,487 viktima. Po ashtu sipas të dhënave në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 1,182 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në 53,631  persona numrin e përgjithshëm i të prekurve nga virusi, që prej fillimit të emergjencës shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në rajon që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 31,659 pacientë sakaq në gjendje të rëndë për jetën janë 138 të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment