Bota

Nuk bënit “DELETE” imazhet e dërguara gabim/ WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin që të gjithë po e presim

Karakteristika e zbuluar nga ekspertët e pavarur të WhatsApp WABetaInfo, shton mundësinë e fshirjes së fotografive pasi marrësi ta ketë parë atë dhe të ketë dalë nga biseda, shkruajnë mediat e huaja.
Featured image of article: Nuk bënit “DELETE” imazhet e dërguara gabim/ WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin që të gjithë po e presim Foto ilustruese

SHBA– Aplikacioni më i përdorur në mbarë botën, WhatsApp thuhet se po punon për një ndryshim të ri, që do t’u mundësojë përdoruesve të fshijnë një imazh, video ose GIF pasi ta kenë dërguar atë tek kontaktet e tyre.

Karakteristika e zbuluar nga ekspertët e pavarur të WhatsApp, WABetaInfo, shton mundësinë e fshirjes së fotografive pasi marrësi ta ketë parë atë dhe të ketë dalë nga biseda, shkruajnë mediat e huaja.

‘Expiring Media’ thuhet se do të shfaqet në WhatsApp beta për versionin Android 2.20.2011, i cili aktualisht është në zhvillim e sipër, ndërkohë nuk është bërë e ditur ndonjë datë e caktuar lançimi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

WABetaInfo raportoi muajin e kaluar se WhatsApp po punon gjithashtu për prezantimin e mesazheve që do të fshihen vetë pas një periudhe kohe.

WhatsApp ka thënë për “MailOnline” se nuk dëshironte të komentonte mbi ‘spekulimet’ në lidhje me secilën prej tipareve.

A.C/Dosja.al 

Etiketa:

Shto Koment