Politike

“Non-Papers”, Rama flet nga Firence: E ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi varet shumë nga qasja e Francës dhe Gjermanisë

Kreu i qeverisë tha se e ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi, Rama theksoi se e ardhmja e dialogut varet shumë nga qasja e Francës dhe Gjermanisë.
Featured image of article: “Non-Papers”, Rama flet nga Firence: E ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi varet shumë nga qasja e Francës dhe Gjermanisë Edi Rama në Itali

ITALI– Kryeministri Edi Rama ka komentuar dialogun Kosovë- Serbi. I pranishëm në Firence në Samitin e përvitshëm për Europën, Rama u pyet për “Non-Papers”.

Kreu i qeverisë tha se e ardhmja e dialogut Kosovë-Serbi, Rama theksoi se e ardhmja e dialogut varet shumë nga qasja e Francës dhe Gjermanisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë mendoj se çuarja e kësaj çështjeje në nivelet e larta dhe duke patur angazhimin e kancelares së Gjermanisë dhe presidentit të Francës padyshim që të gjithë të tjerët që janë të përfshirë si pjesë e punës së përditshme do të ndihen më të rëndësishëm sepse përndryshe nuk e di se si të dy palët do mund t’ja dalin të vetme, çka do të ishte më e mira por nuk e shoh të mundur,”- tha Rama.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment