Politike

“Njohim dekretin e Metës”, PD e Shkodrës thirrje qytetarëve: Në 20:00 protestë

Në një deklaratë për mediat PD e Shkodrës ka thënë se sot në orën 20:00 do të zhvillojnë një protestë para KZAZ-së numër 2 kundër zgjedhjeve, pasi njohin dekretin e Metës që ka anuluar 30 qershorin si datë për zgjedhje.

SHKODËR- Partia e Demokratike e Shkodrës ka dalë sot në deklarata për mediat në lidhje me procesin zgjedhor që pritet të zhvillohet në 30 qershor.

Në ndeklaratën për mediat PD e Shkodrës ka thënë se sot në orën 20:00 do të zhvillojnë një protestë para KZAZ-së numër 2 kundër zgjedhjeve, pasi njohin dekretin e Metës që ka anuluar 30 qershorin si datë për zgjedhje.

“Partia Demokratie e Shkodrës ju bën thirrjë që të bashkoheni në protestën paqësore ne orën 20:00 përballë KZAZ-së 2,tek Pallati i Sporitt, kundër paligjshmërisë”, u shpreh zëdhënsja në deklaratë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në një tjetër reagim Bashkia e Shkodrës i kërkon Policisë së Shtetit dhe zyrtarëve të KQZ-së, për çdo këkresë që mund të kenë për sa më sipër, ti drejtohen me shkresë institucionit të Bashkisë Shkodër

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment