Aktualitet

Njoftimi zyrtar! Aeroporti i Tiranës: Nesër në mëngjes rinisin fluturimet! Nuk ka orar të saktë të nisjes

Pas kaosit që është krijuar nga bojkoti i kontrollorëve një ditë më parë, mësohet se fluturimet do të nisin nesër në mëngjes. Përmes një njoftimi zyrtar, aeroporti bën të ditur se sot do të kryhen fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike. 
Featured image of article: Njoftimi zyrtar! Aeroporti i Tiranës: Nesër në mëngjes rinisin fluturimet! Nuk ka orar të saktë të nisjes

TIRANË– Aeroporti i Tiranës ka dalë në një njoftim zyrtar në lidhje me nisjen e fluturimeve. Pas kaosit që është krijuar nga bojkoti i kontrollorëve një ditë më parë, mësohet se fluturimet do të nisin nesër në mëngjes. Përmes një njoftimi zyrtar, aeroporti bën të ditur se sot do të kryhen fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike.

Ndërsa orari zyrtar për rifillimin në ditën e nësërme ende nuk është bërë e ditur. Fluturimet për pasagjerët e itinerarit Dubai- Tiranë po me flydubai, avioni do të ulet në aeroportin e Podgoricës sot në mbrëmje, me një parashikim 18.30 orë lokale.

NJOFTIMI:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nesër në mëngjes rinisin fluturimet
Tirana International Airport njofton se fluturimet e programuara rinisin nesër në mëngjes, ndërkohë që sot do të kryhen operimet për fluturimet humanitare, mjekësore dhe diplomatike. Sipas njoftimeve zyrtare të shtetit shqiptar, fluturimet e programuara rifillojnë nesër në mëngjes, më 9 Prill 2021.Ende nuk ka një orë të saktë për rifillimin e nesërm të fluturimeve. Sapo ta kemi si njoftim, do ta lajmërojmë menjëherë.
Pasagjerët e flydubai që kanë prerë biletën për në Dubai dhe e kanë fluturimin ditën e sotme, i bëjmë me dije ata dhe operatorët turistikë se udhëtimi do të kryhet nga nga aeroporti i Podgoricës dhe deri atje do të transportohen me autobuzë. Janë të lutur të paraqiten brenda terminalit të TIA-s për dhënien e dokumentacionit të nevojshëm për këtë udhëtim.Njoftojmë gjithashtu se pasagjerët e itinerarit Dubai – Tiranë po me flydubai, se avioni do të ulet në aeroportin e Podgoricës sot në mbrëmje, me një parashikim 18.30 orë lokale, kështu që operatorët turistikë janë të lutur të kujdesen për transportin e tyre nga Podgorica në Tiranë me autobuzë. Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës mbetet në shërbim të pasagjerëve dhe të çdo nformacioni të saktë që është i vlefshëm për publikun. Për çdo të dhënë tjetër, ju informojmë sërish. Ju faleminderit për bashkëpunimin, Tirana International Airport.


LISTA/ Nesër rinisin fluturimet në aeroportin e Rinasit! Me cilin shtet do udhëtojnë të parët qytetarët shqiptarë (SHTETET & ORARET)

(a.b)/dosja.al

Shto Koment