Sociale

VIDEO/ Këshillat që duhet t’i zbatojmë të gjithë, ja si mund të shmangim prekjen nga koronavirusi

VIDEO
Në video këshillohen që të gjithë që të lajnë sa më shpesh duart me ujë e sapun për të paktën 20 sekonda dhe të përsdoren dezinfektantë.
Featured image of article: VIDEO/ Këshillat që duhet t’i zbatojmë të gjithë, ja si mund të shmangim prekjen nga koronavirusi

TIRANË- Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Autoritetin e Mediave Audiovizive kanë përgatitur një video-mesazh për qytetarët se si mund të mbrohen nga COVID-19. Në video këshillohen që të gjithë që të lajnë sa më shpesh duart me ujë e sapun për të paktën 20 sekonda dhe të përsdoren dezinfektantë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu këshillohet që gjithmonë  të mbahet një shami me vete, që të përdoret për kollën dhe tështimat. Një tjetër këshillë është që të mos prekim me duar, undën sytë dhe gojën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment