ArgetimKulture

E ‘çmendur’ pas ngjyrës së kuqe, porosit edhe varrin e tillë, njihuni me gruan nga Bosnja

Fiksimi i çmendur i zonjës nga Bosnia, duket se ka përfshirë edhe bashkëshortin e saj Zoran.

BOSNIE- 67-vjeçarja nga Bosnia, Zorica Rebernik, ka mbi 45 vite që ajo jeton në një botë të sajën tërësisht të veshur me ngjyra të kuqe.

Fiksimi i çmendur i zonjës nga Bosnia, duket se ka përfshirë edhe bashkëshortin e saj Zoran.

Çifti i të moshuarve jetojnë në një shtëpi me ngjyrë të kuqe, vishen me rroba vetëm në ngjyrë të kuqe, ushqehen prej pjatave me ngjyrë të kuqe, e madje dashuria e tyre për këtë ngjyrë, është aq e shumtë saqë kalon edhe kufinjtë e kësaj bote.

Zorica, ka krijuar edhe varrin për të dhe bashkëshortin e saj, dhe gjejeni se në çfarë ngjyre është ai?

E saktë! Në ngjyrë të kuqe!

Zorica, tashmë një mësuese e dalë në pënsion, tregon gjatë një interviste se fiksimi dhe pasioni i saj me ngjyrën e kuqe filloi në moshën 18 vjeçare: ” Kur isha 18 ose 19 vjeç, ndjeva një dëshirë të zjarrtë të brendshme, që të vishesha patjetër me ngjyrë të kuqe,”- shprehet 67-vjeçarja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që bashkëshorti i saj shpjegon se në shtëpinë e tyre, nuk mund të ketë as një pikë të ndonjë ngjyre tjetër përveç asaj të kuqe.

” Veshja e ngjyrës së kuqe, e bën gruan time të ndihet e plotë, të ndihet e fuqishme dhe pasionante,”- thotë bashkëshorti i saj.

Zorica dhe Zoran, janë një çift i cili është bërë mjaft i famshëm në Bosnje, për mënyrën e çuditshme që kanë zgjedhur për të jetuar.

Burimi:Gulf

E.C/Dosja.al

Shto Koment