Kuriozitete

Njihuni me 15 krijesat transparente të planetit tokë / Pamje mahnitëse

Ne duam të eksplorojmë mrekullitë e nënës natyrë, kjo është arsyeja pse ne kemi mbledhur kafshët më të pazakonta që do t'ju bëjnë të doni t'i prekni ato me duart tuaja për të besuar se ato vërtet ekzistojnë.

TIRANË- Ka kafshë që duken sikur kanë gjetur mantelin e padukshëm të Harry Potter, për t’u mbrojtur nga grabitqarët.

Disa prej tyre janë plotësisht të tejdukshme dhe vetëm një palë sy zbulojnë ekzistencën e një krijese nën lëkurën e qelqtë. Pjesa më interesante është se disa prej tyre nuk kanë lindur kështu si specie, por kanë evoluar llojet e tyre të trupit në një transparencë të pjesshme ose të plotë ndër vite, si oktapodi prej qelqi dhe bretkosa prej qelqi.

Ne duam të eksplorojmë mrekullitë e nënës natyrë, kjo është arsyeja pse ne kemi mbledhur kafshët më të pazakonta që do t’ju bëjnë të doni t’i prekni ato me duart tuaja për të besuar se ato vërtet ekzistojnë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:Brightside

E.C/Dosja.al

Shto Koment