KultureKuriozitete

Njihuni me 10 thëniet e figurave të njohura të huaja drejtuar shqiptarëve

“Shqiptarët me kostumet e tyre bëjnë peizazhin më të mrekullueshëm në botë. Shqiptarët janë raca njerëzore më e bukur që ekziston, trima më të fortë se kështjellat e tyre”.
Përditësuar:

Shqipëri – Mjaft figura të njohura botërore, të cilëve u ka rrënë rruga drejt vendit tonë dhe janë njohur me kulturën dhe traditat shqipëtare, nuk kanë humbur rastin të thonë disa fjalë për vendin tonë.

Disa nga thëniet e 10 njerzëve të famshëm, për vendin tonë janë:

Burimi:GoProShkodra

E.C/Dosja.al

Shto Koment