Aktualitet

ME FOTO: Njihej si “Leksi i druve”! Kush është 42-vjeçari që i bënë atentat në Lezhë, në zonë nuk njihej si “problematik”

Mësohet se i plagosuri njihej si biznesmen në Lezhë dhe jo si personazh problematik, pasi nuk kishte pasur probleme me Policinë.
Featured image of article: ME FOTO: Njihej si “Leksi i druve”! Kush është 42-vjeçari që i bënë atentat në Lezhë, në zonë nuk njihej si “problematik” Foto ilustruese

LEZHË– Aleksandër Deda është 42-vjeçari që u qëllua me armë zjarri në Lezhë. Mësohet se i plagosuri njihej si biznesmen në Lezhë dhe jo si personazh problematik, pasi nuk kishte pasur probleme me Policinë.

Aleksander Deda

42-vjeçari njihej nga banorët e zonës me nofkën ‘Leksi i Druve’, megjithatë nuk dihen arsyet se përse ndaj tij është planifikuar atentati.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Atentat me armë zjarri biznesmenit nga Lezhë! Plagoset me plumb në gjoks, por shkon vetë në spital! Autorët djegin makinën, brenda ‘harrojnë’ pistoletën

(k.m/dosja.al)

Shto Koment