Aktualitet

Njëri vdiq brenda, dalin FOTOT prekëse, miq e familjarë të minatorëve presin dy të tjerët me sendet personale në duar, kryebashkiaku Imeraj: Brenda ka shembje masive

Në një prononcim për AbcNews, Kryetari i bashkisë Dibër, Dionis Imeraj u shpreh se nga informacionet e para që ka në minierën e Balgjajt ka një shembje masive.
Featured image of article: Njëri vdiq brenda, dalin FOTOT prekëse, miq e familjarë të minatorëve presin dy të tjerët me sendet personale në duar, kryebashkiaku Imeraj: Brenda ka shembje masive Foto brenda minierës

DIBËR– Fotot që po shikoni vijnë nga miniera e “Balgjatit”, në Dibër, aty ku është dhënë alarmi për zhdukjen e tre punëtorëve mbrëmjen e sotme, ndërkohë që është raportuar se njëri ka vdekur. Të afërm, familjarë e miq të tre punëtorëve janë mbledhur në dhomën ku bëhet ndërrimi, dhe me sendet personale të minatorëve në duar, presin ndonjë lajm për dy të tjerët.

Në një prononcim për AbcNews, Kryetari i bashkisë Dibër, Dionis Imeraj u shpreh se nga informacionet e para që ka në minierën e Balgjajt ka një shembje masive.

“Nuk kemi informacione shumë të sakta, po presim grupet hetimore, ka një shembje masive në minierë,”- tha ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Grupet e avari shpëtimi vijojnë kërkimet. Punëtorët u bllokuan mbrëmjen e sotme, pak pas orës 18:00. Familjarët dhanë alarmin pas zhdukjes së tyre, ndërkohë që ende nuk ka gjurmë për dy të tjerët. Kryebadhkiaku Dionis Imeraj, është shprehur se ka shembje masive në minierë. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment