Aktualitet

Njerëzit mbledhur si ‘mizë lisi’, “Rossman Lala” inaguron degën e re dhe manifeston në mes të pandemisë, zero distancim social

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, të filmuar në degën e re tek ‘Rruga e Barrikadave”, në Tiranë, shihet se si inagurimi i kësaj dege ka mbledhur dhjetëra njerëz.

TIRANË– “Rossman Lala”, supermarket i madh me produktet gjermane ka hapur një degë të re në kryeqytet që e ka inaguruar, sikur të sihte një kohë normale e jo mesi i pandemisë së koronavirusit.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, të filmuar në degën e re tek ‘Rruga e Barrikadave”, në Tiranë, shihet se si inagurimi i kësaj dege ka mbledhur dhjetëra njerëz.

Me tollumbace dhe zbukurime të mëdha, dega e re e “Rossman Lala”, ka bërë që njerëzit të mos pyesin për masat e pandemisë, të mos pyesin për distancën sociale dhe të vihen në rresht për produktet e reja.

Siç i shikoni edhe vetë. Njerëzit kanë lënë pas frikën ndaj koronavirusit dhe janë drejtuar në këtë dyqan.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por, si të gjitha bizneset e tjera, a nuk duhet që edhte ky supermarket, të zbatojë protokollin e sigurisë? Ku janë masat, dezinfektantët, maskat dhe distancimi social?

Ndërkohë, aktualisht në Shqipëri, ka shkuar në 916 numri i të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit janë shtuar edhe 18 të tjerë të infektuar, 7 në Durrës, 2 në Krujë, 5 në Berat dhe 4 raste në Tiranë. Numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të Covid-19, ka mbetur në 31, ndërkohë që në spitalet COVID janë aktualisht 19 persona të shtruar, 4 prej te cilëve janë në terapi intesive. Numri i personave të shëruar ka shkuar në 705.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment