Bota

Njerëzit bllokohen në qendrat tregtare, përmbytjet masive përfshijnë veriun dhe qendrën e Anglisë

Yorkshire dhe Midlands janë edhe dy qytetet më të rrezikuara nga këto përmbytje të pazakonta.
Featured image of article: Njerëzit bllokohen në qendrat tregtare, përmbytjet masive përfshijnë veriun dhe qendrën e Anglisë Pamje nga bllokimi i njerezve ne qendren tregtare

ANGLI– Ditën e sotme mediat e huaja kanë raportuar se një rajoni verior dhe ai qendror i Britanisë së Madhe është përfshirë nga përmbytje masive, ku për pasojë mijëra njerëz po evakuuohen nga zonat më të zonat e rrezikuara, të cilat janë Yorkshire dhe Midlands.

Këto janë edhe dy qytetet më të rrezikuara nga këto përmbytje të pazakonta.

Sipas mediave të huaja rreth 35 familje janë larguar për në Mansfield, duke qenë se shtëpitë e tyre dolën jasht funksionit nga niveli i lartë i ujit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por nga ana tjetër, banorët e këtyre qyteteve janë bllokuar në vende të ndryshme ku ato punojnë apo jetojnë, ndërsa është vënë re që një numër i konsiderueshëm njerëzish janë bllokuar në qendra tregtare dhe lokale.

Burimi: Mirror 

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment