Bota

Njerëz të gjakosur, pallate të shkatërruara/ Pamjet tronditëse që vijnë nga Bejruti, situata kaotike në qytetin ‘fantazëm’

FOTO
Nëpër rrugët e qytetit Bejrut ka pllakosur kaosi dhe shkatërrimet e shumta dhe pallate të tëra janë dëmtuar nga shpërthimi.
Featured image of article: Njerëz të gjakosur, pallate të shkatërruara/ Pamjet tronditëse që vijnë nga Bejruti, situata kaotike në qytetin ‘fantazëm’ Qyteti ne Liban
Përditësuar:

LIBAN– Shpërthimi masiv që tronditi ditën e sotme kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku mijëra njerëz mbetën të plagosur dhe 50 raportohen të vdekur, la të shokuar të gjithë botën. Videoja e shpërthimit bëri xhiro në rrjet duke i lënë njerëzit të tronditur nga ajo që po shikonin.

Nëpër rrugët e qytetit ka pllakosur kaosi dhe shkatërrimet e shumta dhe pallate të tëra janë dëmtuar nga shpërthimi. Këto janë vetëm disa nga pamjet tragjike të asaj që ndodhi sot pasdite.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit dhe i vetmi synim është që të shpëtohen sa më shumë jetë të mbetura në rrënoja dhe pikërisht në depo ku zjarri vazhdon të jetë aktiv.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment