Showbiz

Një transformim i paimagjinueshëm, Renee Zellweger ngjan kaq shumë me Judy Garland teksa performon këngët e saj

Renee Zellweger në rolin e saj të ri në filimin më të ri të në Hollivud, duket se ngjan indentik me të ndejrën Judy Garland teksa interpreton këngët e saj.
Featured image of article: Një transformim i paimagjinueshëm, Renee Zellweger ngjan kaq shumë me Judy Garland teksa performon këngët e saj Renee Zellweger dhe Judy Garland

SHBA– Aktorja e njohur amerikane, Renee Zellweger është në prag të një nominimi  për çmimin “Oskar”, për rolin e saj si Judy Garland në një film të ri në Hollivud.

Aktorja dhe këngëtarja e ndjerë, Judy Garland në vitin 1968, do të mbërrinte në Londër në disa data të caktuara për në sallën e koncerteve në Talk of Town, teksa luftonte me shëndetin e saj që po e mundte. Ajo arriti të zhvillonte dhe koncertin e fundit të saj, pa pasur pranë familjen e cila ndodhej në Los Angeles. Por edhe pse në një gjendje kaq të rënduar koncertet e saj në Londër shënuan disa nga shfaqjet e saj të fundit publike, Pasi Garland vdiq nga një mbidozë në vitin 1969.

Zellweger, e cila regjistroi interpretimet e saj të këngëve të Garlandit për filmin, ka shpenzuar dy orë në ditë për të arritur të bëhej një yll i tillë Hollivudit, ndonëse duke ju afruar sado pak Judy, por duket se ja ka dalë me të vërtetë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që “Judy” do të shfaqet në kinematë e Bretërisë së  Bashkuar në 2 tetor të këtij viti.

Burimi: independent

A.C/Dosja.al

Shto Koment