Blog

Një thirrje për njerëzit jomilitantë!

Presim kot, se jo vetëm nuk u bë, por nuk ka asnjë shanc të behet si gjithë Evropa me këtë lloj politike.
Featured image of article: Një thirrje për njerëzit jomilitantë! Votim (Foto ilustruese)

Nga Erion Kristo- Te nderuar qytetare jopartiake. Ju jeni me shume se gjysma e banoreve te ketij vendi. Ju jetoni ketu dhe perjetoni gjithcka qe gatuhet nga klasa politike, doni apo nuk doni. Une ju bej nje thirrje te reagoni. Nuk duhet pranuar kjo sjellje e politikes qe ve interesat e saj para interesave te vendit. Kemi 30 vjet qe i durojme keta shkaterrimtare. Kemi 30 vjet qe presim ta bejme Shqiperine si gjithe Evropa. Presim kot, se jo vetem nuk u be, por nuk ka asnje shanc te behet si gjithe Evropa me kete lloj politike. Prandaj, mos rrini me. Kerkoni fort qe te behen reforma politike ne kete vend, te ndryshoje gjithe sistemi. Jepini nje mesazh politikes qe ta lere kete loje. Mos rrini si te mpire. Duam ndryshime radikale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

P.S. nese jeni dakord, shperndajeni.

Shto Koment