Politike

‘Një kërkesë kisha…atë zonjën time ma shih pak’/ Ka gruan e shtruar tek Infektivi, qytetari POROSI Najada Çomos, Manastirliu: Po jo moj zemra ime!

VIDEO
 • Manastirliu takon të afërmit e pacientëve me COVID, Najada Çomo: Refuzojnë të flasin me ju
 • Ai i ka kërkuar që të konsultohet me bashkëshorten e tij, të shtruar prej 6 ditësh, ndërsa mjekja i ka siguruar se e ka takuar dhe se po e kryen detyrën e saj. 

  TIRANË– Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me familjarët e pacientëve me COVID-19 të shtruar tek spitali Infektiv. Gjatë bisedës me ta, një prej tyre ka pasur një kërkesë të veçantë për mjeken Najada Çomo. 

  Ai i ka kërkuar që të konsultohet me bashkëshorten e tij, të shtruar prej 6 ditësh, ndërsa mjekja i ka siguruar se e ka takuar dhe se po e kryen detyrën e saj. 


  PJESË NGA BISEDA:

  Qytetari: Unë jam nga Vlora kam gruan këtu. Ka nevojë për psikolog.

  Ogerta Manastirliu: Psikologët janë ë! Më besoni se nuk e them thjesht… Ka dy momente, përveç trajtimit mjekësor, kërkohet edhe mbështetja e familjarëve. Trajtoni qetësi. E kuptoj që doni të komunikoni.

  Qytetari: Një kërkesë kisha, nëse mundet zonjën time doja ta konsultoni.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Najada Çomo: E kam parë 2 herë në ditë.

  Ogerta Manastirliu: Vetem këtë mos e kini në diskutim.

  Qytetari:Mos më keqkupto.

  Ogerta Manastirliu:Jo më zemra ime.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment